To informacja daje nam impuls do działania, ta informacja pokazuje nam co jest nie tak  w naszym organizmie, stanowi drogowskaz do procesów detoksykacji zanim nastąpi choroba i będziemy mieli niechciany kłopot.

Odpowiedz na te wszystkie pytania leży w profilaktyce, wiedzy o obciążeniach naszego organizmu i nękających nas od czasu do czasu chorobach okresu zimowego.

Czas zimowy sprzyja namnażaniu się różnych patogenów w naszym organizmie, na przykład wirusów i bakterii, które doprowadzają nas do stanu zwanego chorobą.

Problemy ze zdrowiem pojawiają się głównie w okresie jesienno-zimowym, kiedy spada temperatura, pada deszcz i wieje chłodny wiatr. Ból gardła, kaszel, problemy z oddychaniem to typowe objawy infekcji dróg oddechowych. Wiele osób musi zmierzyć się z przeziębieniem, choć często nie wie jak prawidłowo sobie z nim radzić.

Najczęstszą przyczyną przeziębienia jest przejściowy spadek odporności, który jest przyczyną rozwoju infekcji bakteryjnej. Powoduje ona rozwój stanu zapalnego objawiającym się bólem głowy, katarem, bólem stawowo-mięśniowym i gorączką. Gdy się przeziębimy powinniśmy zostać w łóżku, wypoczywać i pić dużo ciepłych płynów. W razie potrzeby można przyjmować leki rzeciwgorączkowe, przeciwzapalne i przeciwbólowe.

Pierwsze objawy przeziębienia nie powinny być bagatelizowane. Uciążliwy katar, ból zatok, gorączka to znak, że Twój organizm potrzebuje pomocy.

Niestety, w codziennym życiu pełnym obowiązków i przy ciągłym braku czasu sięgamy po łatwo dostępny lek przeciwbólowy. Większość z nich można kupić bez recepty, jednak należy pamiętać, że są to środki doraźnej pomocy. Jeżeli dolegliwości utrzymują się dłużej niż 3 dni konieczna jest wizyta u lekarza, a „maskowanie” problemu lekami przeciwbólowymi może tylko bardziej narazić na poważne konsekwencje zdrowotne.

Nie zapominaj o czapce, okrywaj szyję i unikaj przeciągów. Wzmacniaj się witaminami – okres jesienno-zimowy to czas owoców cytrusowych. Są one najlepszym źródłem witamin: C, beta karotenu, kwasu foliowego, a dodatkowo obniżają poziom cholesterolu i oczyszczają organizm. Dbaj także o odpowiednią ilość snu, ćwicz i unikaj stresu.

Domowe sposoby powinny pomóc w doraźnym radzeniu sobie z przeziębieniem. Już podczas wystąpienia pierwszych objawach choroby powinno się wygrzać organizm. Z pewnością pomoże w tym gorąca kąpiel i puchowa kołdra. Konieczna będzie duża ilość gorącej herbaty z miodem, imbirem i sokiem malinowym. Nie można zapomnieć o cytrynie, która dostarczy organizmowi dużo witaminy C. Kaszel można potraktować syropem z cebuli zalanej miodem, jedzeniem jagód goji , roztworem srebra koloidalnego jak i również inhalacjami ze srebra – szczególnie dla najmłodszych domowników. A w  sytuacjach ekstremalnych wskazana jest praca z częstotliwościami i niszczenie wibracją uciążliwych patogenów.

Proces oczyszczania naszego ciała z patogenów jest  procesem stałym i bez końca. To tak jak odwieczna walka między siłami dobra i zła – z różnicą taką , że mamy wiedzę o obciążeniach w naszym organizmie i siły zła zostają szybko rozpoznane i zniszczone. Musimy jednak pamiętać o dbaniu o  nasze najważniejsze narządy immunologiczne  – wspierając je w walce metodami holistycznymi i naturoterapią.

Tak więc stan zdrowia w którym jesteśmy w tej chwili nie jest dany raz na zawsze – to czas kiedy nie myślimy o dysfunkcjach naszego ciała. Warto więc co jakiś czas (przynajmniej  raz na 6 miesięcy) zrobić test i posiąść wiedzę o nas samych.

Serdecznie zapraszamy!

                             

PROMOCJA!!!

Czytaj w zakładce Cennik i promocje