Katastrofa kwasowa jest pojęciem powszechnie znanym i poruszanym w rozmowach. O tym, że organizm ludzki cierpi z powodu tego zakwaszenia dowiadujemy się dopiero od niedawna w sposób tak powszechny – niemożliwy jeszcze kilka lat temu.
Powszechnym jest, że ogromna część z nas nie ma zielonego pojęcia co się dzieje w naszych organizmach. Wszyscy skarżymy się na najrozmaitsze dolegliwości,

takie jak przewlekłe bóle głowy, ogólne wyczerpanie, syndrom ciągłego zmęczenia, wypalenia, dręczące nas kwaśne odbijania (reflux) , zaparcia. Mamy notoryczny brak radości z życia, bóle pleców, napięcia szyi, na ciele pojawiają się wypryski, potem katar sienny, łzawienie , na końcu alergia.

Choroba wrzodowa żołądka, dolegliwości ze strony trzustki, wątroby, pęcherzyka żółciowego i dwunastnicy nie są tylko jakimiś chorobami miejscowymi.
Są one bardzo często skutkiem zakwaszenia.
Wskazują na to bóle mięśni spowodowane zakwaszeniem, migreny, nawracające bez końca grzybice.
Naukowcy, którzy zajmują się problematyką zakwaszenia zgodnie podtrzymują że RAK jest niczym innym jak końcowym stadium materializacji zakwaszenia gromadzonym przez wiele lat.

Na początku kiedy jesteśmy młodzi nasz organizm bardzo łatwo radzi sobie z zakwaszeniem. Dopiero gdy przychodzi wiek średni zaczynamy skarżyć się na lumbago, zgagę, bezsenność lub inne schorzenia o podłożu stresowym. Choroby reumatyczne są powszechną udręką ludzkości .
Tak naprawdę nikt nie potrafi dokładnie wyjaśnić przyczyn tego zjawiska. Wiemy jednak, że na pewno jest to zaburzenie równowagi kwasowo-zasadowej w komórce.
Zakwaszenie towarzyszy większości chorób takich jak migreny, choroby reumatyczne, rak, zawał serca, psychozy, choroby neurologiczne .

Wiemy, że większość chorób ustępuje po prozaicznym odkwaszeniu organizmu .

W naszym nowoczesnym Centrum Odnowy Zdrowia kładziemy  nacisk na edukację skierowaną do naszych Klientów. Wiedza to potęga w usuwaniu tego rodzaju problemów.
Ogromna wiedza, jaką zgromadziliśmy daje szansę na zdepolaryzowaniu takich stanów – chorób powstałych na skutek zakwaszenia organizmu, a w związku z tym tych najgorszych…