1. Nie jesteśmy lekarzami i nie wystawiamy opinii i diagnoz lekarskich. Wyniki testów nie są diagnozami w rozumieniu medycyny akademickiej.

2. Aparatura do metody dr Voll’a oraz stymulator (blaster) nie są aparaturą medyczną w rozumieniu medycyny akademickiej.

3. Nasze pomiary powinny być traktowane jako uzupełnienie medycyny klinicznej, nie zaś jako coś, co ma ją zastąpić.

4. Zajmujemy się medycyną niekonwencjonalną, która potrafi skutecznie określić przyczynę dolegliwości, zwłaszcza przewlekłych stanów chorobowych, bardzo często trudnych do wykrycia metodami medycyny klasycznej.

6. W Europie Zachodniej od 1984 r. zabiegi i diagnostyka metodami medycyny niekonwencjonalnej (akupunktura, metoda dr Voll’a) są refundowane przez kasy chorych w przypadkach, gdy metody medycyny akademickiej okazały się nieefektywne.

7. Naturopata, terapeuta na terenie UE działa zgodnie z wytycznymi rezolucji 1206 rady Europy.

8. Materiały i informacje dostępne na stronie Gabinet Marek Wysocki nie mają charakteru konsultacyjnego, służą jedynie celom informacyjnym i edukacyjnym i nie mogą zastępować diagnozy lekarza.

9.Jednocześnie namawiam Państwa do samodzielnego myślenia. Jesteśmy bowiem obdarzeni intuicją, wolną wolą i prawem do podejmowania samodzielnych decyzji w kwestiach dotyczących naszego zdrowia i naszego ciała. Mamy prawo do wyboru i wyszukiwania informacji. Uważam , że każda osoba dorosła musi wziąć za siebie odpowiedzialność, za swój stan zdrowia i zrozumieć, że nikt inny żadne Państwo, żadna instytucja , nikt tego nie zrobi za niego.

Metody oraz proponowane sposoby aby pomóc własnemu zdrowiu należy traktować w kategoriach własnego rozwijania zainteresowań prozdrowotnych, własnego wyboru co do sposobu pomocy samemu sobie i być w lepszym zdrowiu.

Metody : Vega-Test, Voll’a, Express Scan, Salvia, F-scan, 3D,8D,, Assistant BRT, Informoterapia jako sposób odzyskania zdrowia nie reprezentują większości lekarzy w Polsce , farmaceutów i przedstawicieli medycyny akademickiej.

Oferowane pomiary i odnowa dla zdrowia przez Marka Wysockiego nie stanowią zabiegów medycznych – są to terapie komplementarne (holistyczne). Ich celem jest profilaktyka oraz wspieranie organizmu w powrocie do zdrowia, nie są leczeniem w rozumieniu medycyny akademickiej. Przed podjęciem terapii komplementarnej zalecamy skonsultowanie swojego stanu zdrowia ze swoim lekarzem medycyny.

Nie można ich wykorzystywać do bezpośredniego stosowania lub samodzielnego leczenia. Leczenie zawsze należy konsultować z lekarzem medycyny. Podczas stosowania naturoterapii zalecamy skonsultowanie się ze swoim lekarzem prowadzącym w celu oceny i ewentualnej diagnostyki stanu zdrowia.

Klient dobrowolnie podając informacje dotyczące swojego stanu zdrowia odpowiada za ich zgodność ze stanem faktycznym.

Marek Wysocki nie ponosi odpowiedzialności za udzielenie informacji , która jest tylko interpretacją teoretyczną i jest oparta głównie o osobiste przekonania i własne teorie .

Kategorie: O nas